چطور تمرینات ویولن رو سرگرم کننده کنیم؟

خانه / برنامه ریزی / چطور تمرینات ویولن رو سرگرم کننده کنیم؟

مقاله ای در خصوص لذت بخش سازی تمرینات ویولن

به طور معمول برای خیلی از افراد پیش میاد که تمرینات برای اونها آزار دهنده و سخت هست

در اینجا به این موضوع اشاره شده و چند راهکار برای لذت بخش شدن هرچه بهتر در روند یادگیری و تمرینات ویولن بیان شده است.

1

بین بخشهای سخت و آسان جایگزین کنید. این می تواند تنوعی را به جلسات تمرینی شما اضافه کند و به شما در علاقه مندی کمک کند. به عنوان مثال ، ممکن است شما با یک بخش آسان کار را شروع کنید ، سپس به سراغ کار سخت بروید. تا پایان تمرین روزانه آن را تغییر دهید. 
اگر آهنگ هایی که تمرین می کنید برای شما خیلی راحت است ، پس از چند دقیقه اول خسته خواهید شد. به همین ترتیب ، موسیقی بیش از حد دشوار باعث می شود شما ناامید شوید. جابجایی بین این دو باعث می شود که شما به سمت چیزی بروید و در عین حال به شما احساس موفقیت می دهد.

2

اگر حوصله ندارید آهنگ ها یا مقیاس های جدید را در آن بگنجانید. خسته شدن از بازی همیشگی یک چیز طبیعی است. شما باید تفریحی برای تمرین داشته باشید. از معلم خود راهنمایی بخواهید که چگونه به سطح مهارت بعدی بروید. سپس ، موضوع جدیدی به جلسات تمرین خود اضافه کنید. 
آنچه اضافه می کنید به مدت زمانی که تمرین می کنید بستگی دارد. افراد مبتدی ممکن است مقیاس دیگری را یاد بگیرند یا ممکن است آهنگی را یاد بگیرند. از طرف دیگر ، نوازندگان ویولن با تجربه ممکن است شروع به یادگیری آهنگ های پیچیده تری کنند. نوازندگان ویولن پیشرفته ممکن است تمرین تکنوازی را شروع کنند.
با تماشای آموزشهای آنلاین یا با استفاده از برنامه می توانید آموزش پیشرفته تری را در خانه دریافت کنید. به عنوان مثال ، 

میتوانند برنامه ها را با 

iphone violin , classical violinist

بیاموزند

و همچنین در اندروید با

violin notes و یا violin lesson tutor 

امتحان کنند

قسمت دانلودی سایت و قسمت ابزارهای کاربردی سرشار از اپلیکیشن های تفریحی برای تمرین و تقویت نت خوانی و تمرین و تفریح همراه است توصیه میشه حتما به این قسمت سر بزنید

3

اگر آماده هستید  و چند ماهی مشغول آموزش ویولن هستید و میخواهید آهنگ های مورد علاقه خود را اجرا کنید. پس از شروع اجرای موسیقی ، با معلم خود در مورد یادگیری اجرای یکی از آهنگ های مورد علاقه خود صحبت کنید. حتی اگر قرار باشد کمی تمرین و ممارست داشته باشد تا بتوانید آن را خوب اجرا کنید ، شروع به تمرین قطعه ای که دوست دارید انگیزه ای برای ادامه کار خواهد بود. 
قبل از اینکه با معلم خود صحبت کنید ، لیستی از آهنگ هایی که می خواهید یاد بگیرید را تهیه کنید. سپس ، از او بپرسید که کدام یک برای سطح مهارت فعلی شما بهترین است. دیگر قطعات را برای بعد میتوانید نگه دارید.!
انتظار نداشته باشید که اولین بار آهنگ را کاملاً خوب اجرا کنید.
در ابتدا با سرعت کم تمرین کنید و رفته رفته سرعت را افزایش دهید. همه چیز به تمرین شما و افزایش مهارت شما بستگی  دارد.البته این موضوع حتما با نظر مدرس و استاد مربوطه باید انجام گیرد

4

تصور کنید در حال اجرا هستید. خود را در مکان های مختلف قرار دهید که به شما این  امکان را می دهد مهارت های خود را روی ویولن نشان دهید. حتی اگر به تازگی شروع به کار کرده اید ، تصور کنید که وقتی بر ساز خود تسلط دارید چگونه خواهد بود. بگذارید این رویاهای رویایی انگیزه شما را برای ادامه تمرین را ایجاد کند تا بتوانید روزی واقعاً در مرکز نوازندگی قرار بگیرید.

به عنوان مثال ، شما ممکن است:
وانمود کنید که در یک سالن بزرگ کنسرت سولیست هستید.
خود را تصور کنید که برای افراد مشهور مورد علاقه خود نوازندگی میکنید

وانمود کنید که با نوازنده مورد علاقه خود اجرا میکنید.

5

سعی کنید حین اجرا حرکتی را در خود بگنجانید. هنگام نواختن ویولون لازم نیست در یک نقطه بایستید. در عوض ، سعی کنید با ساز خود نوازش کنید یا برقصید. اگر این خیلی سخت است ، فقط سعی کنید چند قدم بردارید و خود را به چالش بکشید. از حرکت خود برای بیان خلق و خوی موسیقی استفاده کنید.
به عنوان مثال ، جوشوا بل ویولونیست مشهور هنگام بازی چشمانش را می بندد و لرزان می شود..

6

با زمانبندی 5-15 دقیقه ای تمرین را شروع کنید ، سپس به آرامی زمان را افزایش دهید. وقتی بچه ها برای اولین بار نواختن ویولن را میخواهد یاد بگیرند خیلی زود ناامید می شوند. بارها و بارها نواختن فقط پس از چند دقیقه کسل کننده می شود ، بنابراین طبیعی است که بخواهند متوقف شوند. در چند هفته اول اهداف بالایی تعیین نکنید. درعوض ، از خود بخواهید که روزانه زمانبندی تمرینات 5-15 دقیقه داشته باشید ، سپس ، زمانبندی تمرینی را افزایش دهید. 
از معلم خود در مورد اینکه چه مدت باید تمرین کنم راهنمایی بگیرید. این سوال را بپرسید که “این افراد هر روز چند دقیقه تمرین می کنند؟” بعد از هر کلاس
اگر شما میبینید که می خواهد تمرین را ادامه دهید ، متوفق نشوید و به تمرین ادامه دهد ،خیلی خود را درگیر زمان نکنید تاجایی پیش بروید که خسته می شوید.تلاش و تمرین زیاد خود را تشویق کنید و هر زمان که بیشتر تمرین میکنید و زمان بیشتری اختصاص میدهید به خود تبریک بگویید و بگویید ، “من واقعا عالی هستم “

 

منبع: wikihow

جهت هرگونه مشاوره در خصوص کلاس های آموزشی لطفا مشخصات خود را وارد بفرمایید

+1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *